Matbaa Eğitim Forumu  

Geri git   Matbaa Eğitim Forumu > MATBAA EĞİTİM - GENEL MATBAACILIK KONULARI > Matbaacılık Eğitimi

Matbaacılık Eğitimi Matbaa Forum - Matbaacılık Eğitim Hakkında Herşey

Legend:   Active Tags   Preferred Tags   
Tag Cloud   (Top 25 Tags)
açık tonlar baskı altı ctp dubleksleme endüstriyel baskı ipek baskı ve ctp kalıp kauçuk klişe kâğıt türleri linol matbaa oluklu mukavva omüd sonlandırma teknikler termal termografi tramlar vektörler yaldız yardım çağımızın ambalajı özel bıçaklı kesim üretim

Etiketler
açık tonlar, baskı, baskı altı, ciltleme, dubleksleme, içine ek ve üzerine ek, ipek baskı ve ctp, kabartma ve çukurlaştırma, kâğıt türleri, kenar yaldız baskı, linol, perforasyon, sonlandırma, tarama grafiği, teknikler, termografi, tonal imgeler, tramlar, tırtıklı kenar, vektörler, vernikler, yaldız, yan kâğıtlar, üretim, üst üste baskı, özel bıçaklı kesim

Kitap Tanıtımı

Matbaacılık Eğitimi

Seçenekler Stil
Alt 12-11-2017, 11:28   #1
webmaster
Administrator

webmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10
webmaster is on a distinguished road
Standart Kitap Tanıtımı

Grafik Tasarımda Baskı ve Sonlandırma

Öne çıkan başlıklar;

Kâğıt türleri, İçine ek ve üzerine ek, Dubleksleme, İpek baskı ve ctp, Baskı, Termografi, Linol, Baskı, Vernikler, Özel bıçaklı kesim, Kabartma ve çukurlaştırma, Yaldız, Tırtıklı kenar,
Kenar yaldız baskı, Yan kâğıtlar, Perforasyon, Tarama grafiği ve vektörler, Üst üste baskı teknikleri, Tramlar, Tonal imgeler, Açık tonlar, Ciltleme...

Yazar:
Paul Harris, Gavin Ambrose
Çevirmen: Bengisu Bayrak
Yayınevi :Literatür Yayıncılık
Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı : 184
İlk Baskı Yılı : 2014
Dil : Türkçe
ISBN: 9789750406560
webmaster isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-12-2017, 13:26   #2
webmaster
Administrator

Başlangıcından Türkiye'de Matbaa Basın Ve Yayın

18. yüzyıldaki Aydınlanma'nın, 19. yüzyıl başındaki Sanayi Devrimi'nin, 20. yüzyıldaki dev boyutlu bilimsel ve teknolojik atılımların "matbaa"ya dayandığı söylenebilir. Demokrasi, insan hakları gibi temel değerlenin de matbaa sayesinde yaygınlaşıp evrenselleştiği gözden uzak bulundurulmamalıdır.
Uygarlığın hızla ve ivme kazanarak gelişmesine öncülük eden matbaa, başlangıçta yazı ve resimlerin kâğıda geçmesini sağlayan pek ilkel bir araçtı. Basımevi artık çağdaş yaşamın ve çağdaş toplumların onsuz olunmaz bir parçası, çağdaş uygarlığın başlıca öğelerinden biridir. Basındaki yerini ve işlevlerini düşünürsek, "basım" ve "basım" sanayii ayrımı yapıp "iki sanayi dalıdır" diyebiliriz.
Bu kitap, basım ve basın sanayiinin Türkiye'deki gelişmesini başlangıçtan günümüze kadar yansıtmayı amaçlayan ilk çalışmanın ürünüdür. Matbaanın ülkemizdeki yaklaşık 275 yıllık tarihçesi ve basın yayın alanlarındaki gelişmelerin yanı sıra, yazılı/basılı kültürümüzün geçmişine ilişkin temel bilgilere bu titiz çalışma ile ulaşabilirsiniz.

Dili: Türkçe
Yayınevi: Literatür Yayıncılık
Sayfa Sayısı : 280
İlk Baskı Yılı : 2000
Dil : Türkçe
ISBN: 9799758431273
Eklenmiş Resmin önizlemesi
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  0000000112456-1.jpg
Görüntüleme: 35
Büyüklüğü:  50.8 KB (Kilobyte)  
Alt 15-12-2017, 13:35   #3
webmaster
Administrator

İlk Osmanlı Matbaa Serüveni

Bu kitap, İbrahim Müteferrika'yı ve ilk Osmanlı matbaa serüvenini konu olarak incelemektedir. Başlığını teşkil eden bu mecazi ifade, aslında araştırmamızın amacını daha iyi bir şeklide gösterir ki, bu amaç 18. yüzyılın ilk yarısında gerek Osmanlı devletinin durumu, gerekse Avrupa'daki matbaa gelişmeleri bağlamında Osmanlı toplumunun henüz tanımadığı yeni bir iletişim aletinin kullanılmasına ilk attığı ürkek adımlarını anlatmak, incelemek ve değerlendirmektir.

Araştırma, bu ana kadar bilinmeyen fakak çok önemli yeni bulduğumuz belgeler ışığında ilk Osmanlı matbaası hakkında görüşleri yeniden değerlendirir ve kısmen doğrultur.

ISBN: 978-975-648-042-4, Türkçe, 2016, 470 sayfa, (14x21 cm2), kitap kağıdı.
Eklenmiş Resmin önizlemesi
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Ilk-Osmanli-Matbaa-Seruveni_48966_1.jpg
Görüntüleme: 37
Büyüklüğü:  30.0 KB (Kilobyte)  

Bookmarks

Seçenekler
Stil